Skicka gärna in kompletterande resultat samt bilder till webmaster. Valpresultat och finalresultat kommer aldrig in automatiskt eftersom de inte finns på Hunddata. Hjälp gärna även till att komplettera domarlistan! Maila till webmaster [at] svenskaafghanhundklubben.se

Med reservation för eventuella fel & ändringar.

DATUMPLATSDOMAREARRANGÖRRESULTAT

JANUARI

3/1 Göteborg Gabriel Valdez, Brasilien SKK nord resultat >>
4/1 Göteborg Svend Lövenkjaer, Danmark SKK int resultat >>

FEBRUARI

   
         

MARS

10/3 Upplands Väsby Sofie Krigholm, Sverige SvVK off resultat >>
30/3 Luleå Karin Hedberg, Sverige SvVK off resultat >>
31/3 Malmö Stefan Sinko, Slovenien SKK int resultat >>

APRIL

19/4 Timrå Nicklas Eriksson, Sverige SvVK off resultat >>
20/4 Sundsvall Nina Karlsdotter, Sverige SKK int
SE V-19
resultat >>
27/4 Västerås Marianne Holmli, Norge SKK nat resultat >>

MAJ

12/5 Lidköping Maija Lehtonen, Finland SKK nord resultat >>
18/5 Hässleholm Darko Petreski, Kroatien SvVK off resultat >>
19/5 Hässleholm Kitty Sjong SKK nord resultat >>
25/5 Piteå Kerstin Nilsson, Danmark SKK nat resultat >>
26/5 Gimo Henrik Härling, Sverige SKK nord resultat >>

JUNI

2/6 Norrköping Matti Tuominen, Finland SKK nat resultat >>
8/6 Vänersborg Marit Sunde, Norge SKK nord resultat >>
9/6 Märsta Lisbet Utke Ramsing, Danmark SKK nat resultat >>
15/6 Tånga Hed Birgit Piesik SvVK off  
15/6 Vännäs Leif Lehman Jörgensen, Danmark SKK nat  
16/6 Leksand Karin Hedberg, Sverige SKK nat  
16/6 Vännäs Willem Buitenkamp, Holland SvVK off resultat >>
28/6 Gällivare Birgitta Svarstad, Sverige SKK nord  
30/6 Borås Daniel Foran, Irland SKK nat  

JULI

6/7 Alfta Tomas Rohlin, Danmark SKK nat  
12/7 Tvååker Bo Bengtson, USA SKK nord  
13/7 Tvååker Rony Doedijns, Holland SKK nat  
13/7 Piteå Miklos Levente, Ungern SKK int  
14/7 Råneå Nina Neswadba, Österrike SvVK off  
20/7 Västerås Marge Calltharpe, USA SKK nord  
27/7 Ransäter Chris Paschopoulos, Cypern SKK nord  
27/7 Strömsholm Michael Canalizo, USA SvA off PM >>
Onlineanmälan >>
28/8 Strömsholm Magnus Hagstedt, Sverige SvVK off

AUGUSTI

3/8 Svenstavik Elisabet Janzon, Sverige SvVK off  
4/8 Svenstavik - SKK nord  
10/8 Bjurholm Tony Rainey, England SvVK off  
10/8 Askersund Kitty Sjong, Danmark SKK nat  
11/8 Ronneby Christian Jouanchicot, Frankrike SKK nat  
18/8 Överkalix Charlotte Höier, Danmark SKK nat  
17/8 Eskilstuna Maria Lönnhammar, Sverige SKK nat  
18/8 Norrköping Bo Skalin, Sverige SKK nord  
25/8 Ljungskile Ann-Christin Johansson, Sverige SKK nat  
25/8 Märsta Kresten Scheel, Danmark SKK nat  
31/8 Visby Laura Cox, Irland SKK nat  
31/8 Munka-Ljungby Ingrid Krah Heiermann, Tyskland SvVK off  

SEPTEMBER

1/9 Munka-Ljungby Jerry Klein, USA SvA off PM >>
Onlineanmälan >>
1/9 Visby Harto Stockmari, Finland SKK int  
7/9 Högbo Lynne Harwood, Australien SKK nord  
8/9 Böda Sand Benny Blidh Von Schedvin, Sverige SKK nat  
14/9 Gimo Martin Johansson, Sverige SKK nat  
21/9 Eslöv Henrik Härling, Sverige SKK nat  

OKTOBER

 
6/10 Enköping Brit Schöne Brodwall, Norge: SvVK off  
13/10 Sundsvall Eva Liljekvist Borg, Sverige SKK nat  
19/10 Boden Ales Novak, Slovenien SvVK off  

NOVEMBER

1/11 Växjö Berri Beare, Irland SKK int  

DECEMBER

14/12 Stockholm Björg Foss, Norge SKK nord
NORD V-19